• podbělový sirup

  Podbělový sirup proti dávivému kašli a zahlenění

  6.5.2022 Herbalista

  Podbělový sirup připravovaný z květů, pupenů nebo listů působí blahodárně a hojivě především na dávivý kašel a zahlenění. Užívá se proti jarní únavě a napomáhá k obnově sil.

  Celý článek
 • Jarní a regenerační kůra

  Proč je důležitá jarní očistná kúra?

  9.5.2019 Herbalista

  Jarní očistná a regenerační kůra je vhodná, protože zima znamená pro mnohé z nás omezení pohybu na čerstvém vzduchu, jíme více sladkých a mastných jídel a méně ovoce a zeleniny. Z toho všeho vzniká řada různých problémů jako je zácpa, vyrážky nebo revmatismus.

  Celý článek
 • jitrocelový čaj

  Jitrocelový čaj na chřipku a nachlazení

  6.10.2018 Herbalista

  Jitrocel je vhodnou bylinou v době chřipek, nachlazení, angín a to i pro děti, neboť nevyvolává žádné vedlejší účinky a látky v něm obsažené nejsou agresivní a dráždivé. Při zánětech dutiny ústní, bolení v krku nebo aftech je vhodným kloktadlem. 

  Celý článek
 • Bylinkový polštářek na spaní

  6.10.2018 Herbalista

  Trojice bylin třezalka, meduňka a levandule má zklidňující účinky, proto jsou používány proti stresu a poruchám spánku. Bylinný polštář je příjemný a nenásilný prostředek jak těchto zklidňujících účinků využít. Polštáře navíc božsky voní. 

  Celý článek
 • čaj z mateřídoušky

  Petrklíčový čaj proti kašli

  29.9.2018 Herbalista

  Prvosenka působí na zlepšení nálady, má jemnou medovou chuť a odvar z květů účinně působí proti kašli. Prvosenka zklidňuje, působí močopudně a projímavě, patří proto mezi ideální bylinky pro jarní kúru k pročištění organismu.

  Celý článek
 • Sirup z violky, fialky, macešky vonné

  29.9.2018 Herbalista

  Violka vonná je bylina, která pomáhá při kašli a dýchacích obtížích. Abychom mohli jejich účinků denně preventivně využívat, doporučujeme připravit chutný violkový sirup.

  Celý článek
 • Dětský bylinkový čaj proti kašli – recept

  29.9.2018 Herbalista

  Violka je jednou z bylinek, která není agresivní pro malé děti. Kombinací violky, sedmikrásky, prvosenky a jitrocele vytvoříte čajovou směs, kterou můžete kdykoliv uvařit dítku při kašli nebo nachlazení. 

  Celý článek
 • Čaj z violky (fialky, macešky) pro děti

  29.9.2018 Herbalista

  Violka je jedna z mála bylinek, která není agresivní pro malé děti. Čaj můžete proto bez obav použít jako léčivo v případě, že vaši nejmenší trpí kožním onemocněním. U dospělých má rostlina stejný účinek.

  Celý článek
 • Meduňkový čaj

  Meduňkový čaj

  20.9.2018 Herbalista

  Meduňkový čaj s medovou chutí dokáže uklidnit nervy, zajistí dobrý spánek a také snižuje krevní tlak a působí proti horečce. Výborně působí na zpomalení tepu a lze ji použít jako sedativum. Chuťově patří k těm nejlepším čajům.

  Celý článek
 • mateřídoušková koupel

  Mateřídoušková koupel jako léčivý relax

  19.9.2018 Herbalista

  Mateřídoušková koupel je voňavá relaxace, která vám udělá dobře při nachlazení nebo pokud trpíte revma či dnou.

  Celý článek