Šalvěj lékařská neboli „spása světa“. Bylinka s krásným fialovým květem a oslnivou vůní, která byla našimi předky považována za magickou, protože má skvělé protizánětlivé účinky a zároveň se jedná o přírodní antidepresivum, proto má také pozitivní vliv na dobrou náladu.
-
Řebříčková koupel – příprava, použití
Řebříčková koupel je výborným pomocníkem, pokud trpíte na bolesti v podbřišku například vlivem menstruačního cyklu nebo gynekologických obtíží. Ponořte se do voňavé řebříčkové koupele a nechte nepříjemné pocity odeznít.
-
Řebříčkový čaj – recept, použití, léčivé účinky
Řebříčkový čaj se užívá při potížích s trávením, žaludečních kolikách, nechutenství, při průjmu a nadýmání. Čaj můžete aplikovat také při léčbě močových cest, krvácivých stavech nebo k tišení kašle.
-
Karmelitánské kapky – původní recept, účinky, použití
Pár kapek po jídle uleví od pocitu těžkosti, urychlí pocit trávení a po náročném dni uvolní bolest hlavy a zlepší náladu. Obsažený muškátový oříšek podpoří chuť k jídlu a skořice s meduňkou podpoří správnou funkci trávicího traktu a zažívání.
-
Mateřídouškové víno jako posilující elixír
Mateřídouškové víno je posilující elixír, který vás vnitřně zahřeje a dobře naladí. Mateřídouškové víno se používá také jako prostředek tlumící kašel a mírnící křeče, například při menstruaci.
-
Čaj z mateřídoušky je lahodný a mimořádně léčivý
Snadný recept na čaj z mateřídouškové natě, který vám uleví od kašle, rýmy, zahlenění nebo podrážděného žaludku. Užívá se také jako posilující prostředek po prodělání infekčního onemocnění.
-
Meduňka lékařská (Melissa officinalis)
Chutná, voňavá a velice prospěšná bylinka, která se hodí do každé čajové bylinné směsi. Její citrónové aroma působí blahodárně na lidské smysly a celkově zklidňuje tělo i duši.
-
Mateřídouška obecná (Thymus vulgaris)
Mateřídouška obecná je však především nazývána „antibiotikum chudých“, neboť jejím nejvýznamnějším užitím je léčba nemocí dýchací soustavy a zánětlivých onemocnění obecně.
-
Heřmánek pravý (Matricaria recutita)
Heřmánek pravý je jedním z nejstarších a nejznámějších léčivých prostředků. Jeho účinky byly známy již ve starém Egyptě, kde byl heřmánek považován za květinu boha slunce. Použití heřmánku pravého je mimořádně univerzální – pomáhá na rány, při nachlazení, žaludečních potížích, uklidňuje a má roli také v dětské a ženské medicíně.