• echinacea třapatkovka

    Echinacea (Třapatkovka)

    24.1.2021 Herbalista

    Echinacea se používá zevně při kožních zánětech a pro podporu hojení ran. Hojně se využívá v kosmetice, pro své mírné protiplísňové působení, příznivě ovlivňuje též drobné praskliny na kůži a akné. Při vnitřním podávání funguje jako imunostimulans, tzn., že ovlivňuje náš imunitní systém.

    Celý článek
  • čaj z echinacey

    Čaj z echinacey na podporu imunity

    24.10.2019 Herbalista

    Čaj poslouží jako podpůrná léčba při chronických infekcích dýchacích a močových cest, při nemoci z nachlazení, rýmě, angíně a jako doplňková léčba k léčbě antibiotiky. Čaj také zmírňuje úzkost a byly prokázány protinádorové účinky.

    Celý článek
  • Šalvěj lékařská (Salvia oficinalis)

    Šalvěj lékařská (Salvia oficinalis)

    29.11.2018 Herbalista

    Šalvěj lékařská neboli „spása světa“. Bylinka s krásným fialovým květem a oslnivou vůní, která byla našimi předky považována za magickou, protože má skvělé protizánětlivé účinky a zároveň se jedná o přírodní antidepresivum, proto má také pozitivní vliv na dobrou náladu.

    Celý článek
  • Řebříček obecný (Achillea millefolium)

    Řebříček obecný (Achillea millefolium)

    28.10.2018 Herbalista

    Bylinka se k tomuto účelu využívá i dnes a významné je také její působení na trávicí soustavu. Řebříček obecný má hořkou chuť právě díky látkám, které podporují tvorbu žluči, napomáhají trávení a mírní křeče.

    Celý článek
  • řebříčkový čaj

    Řebříčkový čaj – recept, použití, léčivé účinky

    28.10.2018 Herbalista

    Řebříčkový čaj se užívá při potížích s trávením, žaludečních kolikách, nechutenství, při průjmu a nadýmání. Čaj můžete aplikovat také při léčbě močových cest, krvácivých stavech nebo k tišení kašle.

    Celý článek
  • šípkový čaj

    Podzimní šípkový čaj proti nachlazení

    17.9.2018 Herbalista

    První mrazíky oznamují, že je čas na sběr šípku. Šípkový čaj je doslova vitamínovou bombou, protože obsahuje kyselinu listovou, pantotenovou, zinek, sodík a mnoho dalších minerálních látek a vitamínů.  Většinou se připravuje z podzimních plodů (šípků), ale lze ho připravit také z květů šípku. 

    Celý článek