Echinacea se používá zevně při kožních zánětech a pro podporu hojení ran. Hojně se využívá v kosmetice, pro své mírné protiplísňové působení, příznivě ovlivňuje též drobné praskliny na kůži a akné. Při vnitřním podávání funguje jako imunostimulans, tzn., že ovlivňuje náš imunitní systém.
-
Jak posílit imunitu – 11 tipů a rad
Jak posílit imunitu, si klademe, obzvláště v posledních měsících, častěji než obvykle. Níže naleznete 11 osvědčených tipů a rad, které podporují naši přirozenou obranyschopnost.
-
Recept na výrobu domácí tinktury z echinacey
Tinktura z echinacey nebo také kapky z echinacey jsou v poslední době jedním z nejoblíbenějších léčiv na posílení imunity. Není divu, neboť je echinacea považována za královnu mezi bylinkami, které podporují obranyschopnost našeho organismu.
-
Čaj z echinacey na podporu imunity
Čaj poslouží jako podpůrná léčba při chronických infekcích dýchacích a močových cest, při nemoci z nachlazení, rýmě, angíně a jako doplňková léčba k léčbě antibiotiky. Čaj také zmírňuje úzkost a byly prokázány protinádorové účinky.
-
Tinktura z břízy k detoxikaci organismu
Bříza čistí krev, zrychluje látkovou výměnu a detoxikuje organismus. Tinktura z pupenů je proto vhodná na detoxikaci organismu a pročištění ledvin a střev.
-
Tinktura z březových pupenů zevně i vnitřně
Pupeny břízy mají stahující účinek a navíc působí antibakteriálně. V případě, že vás trápí kosmetické problémy (akné, nečistá pleť) nebo špatně se hojící rány, zkuste použít pro léčbu jejich výtažek.
-
Víno z mědvědího česneku – detox
Pokud chcete, aby byl detox příjemnou kúrou, vyzkoušejte víno z medvědího česneku, které působí proti střevním parazitům, při poruchách trávení, vysokém krevním tlaku a na posílení imunity
-
Šípkový sirup – zásobárna vitamínu C
Vitamín C je v chladném počasí velmi dobrou prevencí pro posílení imunitního systému. Pokud si chcete zásobu vitamínu C uchovat a nechcete každé ráno vařit čerstvý šípkový čaj, ideálním řešením je příprava šípkového sirupu.
-
Bříza bělokorá (Betula pendula)
Strom s typickou bílou kůrou a drobnými lístky ve tvaru srdce byl dříve považován za sídlo bohů a symbol života a mladí. Vliv látek obsažených v míze a listech skutečně můžeme považovat za „božský“ i dnes.