• echinacea třapatkovka

  Echinacea (Třapatkovka)

  24.1.2021 Herbalista

  Echinacea se používá zevně při kožních zánětech a pro podporu hojení ran. Hojně se využívá v kosmetice, pro své mírné protiplísňové působení, příznivě ovlivňuje též drobné praskliny na kůži a akné. Při vnitřním podávání funguje jako imunostimulans, tzn., že ovlivňuje náš imunitní systém.

  Celý článek
 • imunitní systém

  Jak posílit imunitu – 11 tipů a rad

  3.1.2021 Herbalista

  Jak posílit imunitu, si klademe, obzvláště v posledních měsících, častěji než obvykle. Níže naleznete 11 osvědčených tipů a rad, které podporují naši přirozenou obranyschopnost.

  Celý článek
 • tinktura z echinacey

  Recept na výrobu domácí tinktury z echinacey

  24.1.2020 Herbalista

  Tinktura z echinacey nebo také kapky z echinacey jsou v poslední době jedním z nejoblíbenějších léčiv na posílení imunity. Není divu, neboť je echinacea považována za královnu mezi bylinkami, které podporují obranyschopnost našeho organismu.

  Celý článek
 • čaj z echinacey

  Čaj z echinacey na podporu imunity

  24.10.2019 Herbalista

  Čaj poslouží jako podpůrná léčba při chronických infekcích dýchacích a močových cest, při nemoci z nachlazení, rýmě, angíně a jako doplňková léčba k léčbě antibiotiky. Čaj také zmírňuje úzkost a byly prokázány protinádorové účinky.

  Celý článek
 • Tinktura z břízy k detoxikaci organismu

  6.10.2018 Herbalista

  Bříza čistí krev, zrychluje látkovou výměnu a detoxikuje organismus. Tinktura z pupenů je proto vhodná na detoxikaci organismu a pročištění ledvin a střev.

  Celý článek
 • Tinktura z březových pupenů zevně i vnitřně

  25.9.2018 Herbalista

  Pupeny břízy mají stahující účinek a navíc působí antibakteriálně. V případě, že vás trápí kosmetické problémy (akné, nečistá pleť) nebo špatně se hojící rány, zkuste použít pro léčbu jejich výtažek.

  Celý článek
 • Víno z mědvědího česneku

  Víno z mědvědího česneku – detox

  23.9.2018 Herbalista

  Pokud chcete, aby byl detox příjemnou kúrou, vyzkoušejte víno z medvědího česneku, které působí proti střevním parazitům, při poruchách trávení, vysokém krevním tlaku a na posílení imunity

  Celý článek
 • Šípkový sirup – zásobárna vitamínu C

  17.9.2018 Herbalista

  Vitamín C je v chladném počasí velmi dobrou prevencí pro posílení imunitního systému. Pokud si chcete zásobu vitamínu C uchovat a nechcete každé ráno vařit čerstvý šípkový čaj, ideálním řešením je příprava šípkového sirupu.

  Celý článek
 • Bříza bělokorá (Betula pendula)

  Bříza bělokorá (Betula pendula)

  26.8.2018 Herbalista

  Strom s typickou bílou kůrou a drobnými lístky ve tvaru srdce byl dříve považován za sídlo bohů a symbol života a mladí. Vliv látek obsažených v míze a listech skutečně můžeme považovat za „božský“ i dnes.

  Celý článek