Tinktura z medvědího česneku – účinky, recept, použití

Blog post

Tinktura z medvědího česneku se užívá na posílení organismus při výrazných změnách teploty a v období chřipek? Tinktura se používá také na úpravu krevního tlaku, při problémech s akné a celulitidou, a při jarním detoxu.

Co budete potřebovat na výrobu tinktury:

Tinktura z medvědího česneku je na výrobu velice jednoduchá. K výrobě nepotřebujete žádnou speciální znalost, postačí vám čistá sklenice s uzavíratelným víčkem, minimálně 40% alkohol a čerstvé listy medvědího česneku. Při sběru je nejlepší vybírat mladší listy medvědího česneku, které obsahují nejvíce lěčivých látek. Listy česneku lze zakoupit i v obchodě, ale osobně preferuji vlastní sběr, u kterého jste si jisti čistotou prostředí, v kterém bylinka vyrosta.

Recept na výrobu tinktury z medvědího česneku:

Připravíme si čerstvé listy medvědího česneku, které důkladně očistíme a nakrájíme nadrobno. Do lahve nasypeme až po okraj připravené listy a přelijeme minimálně 40% alkoholem. Tinkturu necháme 3 týdny odstát a během macerace občas protřepeme. Výslednou tekutinu scedíme přes plátno a rozlijeme do tmavých lahviček. 

Použití a účinky tinktury z medvědího česneku:

V lidovém léčitelstvím se tinktura z medvědího i běžného (kuchyňského) česneku užívá již velmi dlouho. Česnek v libovolné formě má velice zdraví prospěšné látky a řada z nás také právem nazývá „přírodním antibiotikem„. Česnek medvědí má spoustu lěčivých účinků, ale tinktura se užívá především na problémy s tlakem, při chřipkách a nachlazení, při problémy s ekzémem a akné. Tinktura pozitivně působí na dýchací cesty, pročišťuje střeva a užívá se při průjmech. Velice užíváná je také při jarním detoxu

Užívání tinktury:

V období chřipek a nachlazení užíváme tinkturu z medvědího česneku každé ráno 10 – 15 kapek jako prevenci a pro posílení imunitního systému. Při problémech s tlakem a pro jarní detox se užívá po dobu 6 týdnů 15 kapek tinktury z medvědího česneku rozmíchaných ve 100 ml vody ráno nalačno. Při dávkování tinktury je vždy třeba zohlednit zředění tinktury.

Česnek medvědí – další recepty a informace

4.4/5 - (57 votes)
Předchozí příspěvek Další příspěvek