Blog post

Kávový olej

Kávový olej obsahuje minerální látky a enzymy, které napomáhají prokrvení, čištění a regeneraci všech typů pleti. Léčí akné a používá se proti celulitidě a striím, kruhům pod očima a na projasnění a hydrataci. Olej zvyšuje lesk vlasů a napomáhá jejich růstu. 

Co budete potřebovat k výrobě kávového oleje:

Komerčně prodávaný kávový olej je poměrně drahý, ale výroba domácího kávového oleje je velice snadná, časově nenáročná, levná a zvládne ji opravdu každý.

5 lžic mleté kávy (nejlepší je káva čerstvá, kterou si sami namelete)
10 lžic kvalitního bio oleje (mandlový, olivový, slunečnicový, kokosový)

Výroba kávového oleje za studena:

Rozpuštěný kokosový olej smíchejte s rozemletou kávou a vložte do sklenice. Sklenici nechte macerovat na teplém a tmavém místě po dobu 4 týdnů a každé dva dny ji protřepejte, olej tak zůstává stále tekutý a léčivé látky se do něj lépe uvolňují. Pokud by vám olej ztuhl, tak jej ponořte do teplé vody a opět z něj udělejte tekutý. Po čtyřech týdnech olej přefiltrujte přes plátno nebo plastové sítko, do kterého můžete vložit papírový kávový filtr. Výsledný macerát přelijte do tmavé nádobky.

Výroba kávového oleje za tepla:

V horké lázni rozehřejte 8-10 polévkových lžic kokosového oleje, do kterých přidejte 4 -5 lžic mleté nebo rozdrcené kávy. Olej zahřívejte na mírném ohni 2-3 hodiny a jako u většiny receptů pro výrobu olejů platí jednoduché pravidlo, že čím tento postup bude pomalejší, tím bude výsledný olej kvalitnější a účinnější. Neustále kontrolujte, zdali máte v horké vodní lázni dostatek vody a nevyprchala. Výsledný olej nechte prokapat přes papírový kávový filtr a poté skladujte v tmavé nádobce.

Použití kávového oleje:

Kávový olej se nejčastěji používá při akné nebo celulitidě, kdy se olej vmasíruje na postižená místa a nechá se přes noc působit. Ráno jen olej opláchněte vlažnou vodou. Pro povzbuzení růstu vlasů se olej vmasíruje do vlasové pokožky a stejně jako při akné nechá přes noc působit. Olej lze použít v tekutém nebo tuhém stavu, záleží na vaší preferenci. 

Kávový peeling
Kávovými zrnky proti celulitidě
Vyživující maska pro suchou pleť
Kávová kúra proti vráskám
Kávový olej

4.9/5 - (26 votes)
Předchozí příspěvek Další příspěvek