Meduňková koupel

Blog post

Voňavá relaxační meduňková koupel uvolní ztuhlé svaly, vyčistí problematickou pleť a mastné vlasy a bude se vám po ní dobře spát. Meduňková koupel s příjemným citrónovým aroma vám zklidní mysl, pomůže od úzkosti a navodí dobrou náladu. Meduňka má antivirotické účinky, a proto vám koupel nebo obklady zaručeně pomohou od oparů. Osobně používám bylinky ke koupeli vždy s novou bylinkovou sezónou, kdy se tímto způsobem zbavuji starých zásob.

Co budete potřebovat: 

Sušené listy meduňky jsou pro koupel nejvhodnější, ale lze jí připravit i z čerstvých listů. Listy meduňky je nejvhodnější sbírat před rozkvětem, protože mají větší množství léčivých látek. Při rozkvětu bylinka vydá většinu léčivých látek do květenství.

Jak na to:

60 – 100 g listů meduňky nechce louhovat zhruba 10 minut v 1 litru horké vody. Vzniklý nálev poté vmíchejte do koupelové vody o teplotě zhruba 38 °C. Nejvhodnější je, pokud při koupeli nebudete používat sprchové gely a šampóny a po koupeli necháte vodu na kůži přirozeně uschnout. Vaše kůže tak bude příjemně provoněná meduňkovou vůní.

Užití:

Meduňková koupel má uvolňující účinek, odstraňuje migrénu, pomáhá při bolestech při menstruaci a příznivě působí na mastnou pleť a vlasy. Dostaví se dobrá nálada, zlepší se vám spánek a budete mít lepší zažívání. 

Meduňka obecná – další recepty a informace 

5/5 - (20 votes)
Předchozí příspěvek Další příspěvek