• Návody a tipy na použití medu v kosmetice

  17.11.2018 Herbalista

  Návody a tipy na použití medu v kosmetice, jako jsou medové masky, krémy, peelingy a tělová mléka, najdete v jednotlivých článcích.

  Celý článek
 • Řebříčkový odvar k vnějšímu užití

  26.10.2018 Herbalista

  Řebříčkový odvar k vnějšímu užití připravíme velice jednoduše. Studené a teplé řebříčkové obklady či lázně působí proti choroboplodným zárodkům, posilují a napínají mastnou a nečistou pleť, slouží k potlačení popraskaných žilek v obličeji.

  Celý článek
 • Podbělový čaj

  23.10.2018 Herbalista

  Podbělový čaj svými slizovými látkami chrání sliznice a napomáhá odkašlávání. Po podbělu tedy sáhněte v případě, že trpíte bronchitidou nebo mučivým kašlem.

  Celý článek
 • Podbělový odvar k vnějšímu užití

  23.10.2018 Herbalista

  Podbělový odvar bude balzámem pro vaši pokožku, pokud chcete pleť vyčistit a vypnout. Vzhledem ke svým antiseptickým účinkům pomáhá podbělový odvar aknózní pleti. Obklady urychlují hojení rán a působí protizánětlivě.

  Celý článek
 • Výtažek z březových pupenů

  25.9.2018 Herbalista

  Pupeny břízy mají stahující účinek a navíc působí antibakteriálně. V případě, že vás trápí kosmetické problémy (akné, nečistá pleť) nebo špatně se hojící rány, zkuste použít pro léčbu jejich výtažek.

  Celý článek
 • Kávovými zrnky proti celulitidě

  3.9.2018 Herbalista

  Výsledný peeling zahřeje, prokrví a částečně vyhladí a vypne pokožku. Doporučuji používat preventivně.

  Celý článek
 • Kávový peeling

  3.9.2018 Herbalista

  Jednoduchý recept na kávový peeling, který působí blahodárně na pleť a kůži obecně. Kávový peeling skvěle prokrvuje kůži, regeneruje kožní buňky, odstraňuje odumřelé a působí hydratačně. Kávový peeling tak působí blahodárně a svěže a zajištuje pleť a kůži obecně svěží a s mladistvím vzhledem.

  Celý článek