• Jarní a regenerační kůra

  Proč je důležitá jarní očistná kúra?

  Jarní očistná a regenerační kůra je vhodná, protože zima znamená pro mnohé z nás omezení pohybu na čerstvém vzduchu, jíme více sladkých a mastných jídel a méně ovoce a zeleniny. Z toho všeho vzniká řada různých problémů jako je zácpa, vyrážky nebo revmatismus.

  Celý článek
 • Řebříčkový obklad

  Řebříčkový obklad v oblasti jater je vhodnou léčbou, pokud trpíte onemocněním žlučníku či jater, proděláváte detoxikační kúru nebo půst. Řebříček působí příznivě na celý trávicí trakt.

  Celý článek
 • Tinktura z pupenů břízy k detoxikaci organismu

  Bříza čistí krev, zrychluje látkovou výměnu a detoxikuje organismus. Tinktura z pupenů je proto vhodná na detoxikaci organismu a pročištění ledvin a střev.

  Celý článek
 • Víno z mědvědího česneku

  Víno z mědvědího česneku – detox

  Pokud chcete, aby byl detox příjemnou kúrou, vyzkoušejte víno z medvědího česneku, které působí proti střevním parazitům, při poruchách trávení, vysokém krevním tlaku a na posílení imunity

  Celý článek
 • Šípkový sirup

  Vitamín C je v chladném počasí velmi dobrou prevencí pro posílení imunitního systému. Pokud si chcete zásobu vitamínu C uchovat a nechcete každé ráno vařit čerstvý šípkový čaj, ideálním řešením je příprava šípkového sirupu.

  Celý článek
 • Březový čaj

  Březový čaj si připravte na nemocné močové cesty, revmatismus nebo v případě, že preventivně detoxikujete organismus. Březový čaj je také skvělý pomocník při hubnutí, protože urychluje látkovou výměnu a zbavuje tělo přebytečné vody.

  Celý článek
 • Bříza bělokorá (Betula pendula)

  Bříza bělokorá (Betula pendula)

  Strom s typickou bílou kůrou a drobnými lístky ve tvaru srdce byl dříve považován za sídlo bohů a symbol života a mladí. Vliv látek obsažených v míze a listech skutečně můžeme považovat za „božský“ i dnes.

  Celý článek