• Levandulový čaj

  28.10.2018 Herbalista

  Levandulový čaj před jídlem povzbuzuje chuť jídlu, po jídle podporuje trávení a snižuje nadýmání. Pití čaje před spaním zklidňuje, uvolňuje a prospívá kvalitnějšímu spánku. Vhodný je proti průjmu, nadýmání i nervozitě.

  Celý článek
 • Třezalkový čaj

  6.10.2018 Herbalista

  Třezalka je bylinou s rozličnými léčivými účinky. Příprava třezalkového čaje je nejjednodušší způsob, jak tyto cenné látky tělu poskytnout.

  Celý článek
 • Třezalková tinktura

  5.10.2018 Herbalista

  Pokud bychom měli vybrat jednu bylinku, která uklidňuje a uvolňuje, rozhodně bychom zvolili třezalku. Tinktura z této byliny poslouží při úzkosti, strachu a depresi.

  Celý článek
 • Nápoj pro dobrou náladu z petrklíčů

  29.9.2018 Herbalista

  Dlouhé zimní večery přináší ponurou, někdy až depresivní náladu. Sklenička prvosenkového vína přispívá k udržení dobré nálady a je zdrojem cenných vitamínů a minerálů. 

  Celý článek
 • Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)

  Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)

  20.9.2018 Herbalista

  Třezalce se říká svatojánská bylina. Dle pověstí by se měla sbírat na sv. Jana, v den letního slunovratu (21. června). Květy obsahují červené barvivo tzv. „krev svatého Jana“.

  Celý článek
 • Mateřídouška obecná (Thymus vulgaris)

  Mateřídouška obecná (Thymus vulgaris)

  5.9.2018 Herbalista

  Mateřídouška obecná je však především nazývána „antibiotikum chudých“, neboť jejím nejvýznamnějším užitím je léčba nemocí dýchací soustavy a zánětlivých onemocnění obecně.

  Celý článek