Řebříčkový čaj

Blog post

Řebříčkový čaj se užívá vnitřně při potížích s trávením, žaludečních kolikách, nechutenství, při průjmu a nadýmání. Čaj můžete aplikovat také při léčbě močových cest, krvácivých stavech nebo k tišení kašle.

Co budete potřebovat:

1 čajová lžička řebříčkové natě
1 šálek horké vody

Jak na to:

Řebříček spařte šálkem horké vody, nechte 7 -10 minut louhovat, poté slijte.

Účinky řebříčkového čaje:

Řebříčkový čaj má skvělé léčivé účinky především při potížích s trávením, křečích v trávicím traktu, žaludečních kolikách, nechutenství, průjmu a nadýmání, jako podpůrná léčba při zánětech močových cest, krvácivých stavech a k tišení kašle. Řebříčkový čaj pomáhá při menstruačních bolestech a při nepravidelnosti menstruačního cyklu.

Pijte třikrát až čtyřikrát denně mezi jídly 1 šálek čerstvě připraveného čaje.

V těhotenství není vhodné pít řebříčkový čaj, stejně tak by se jeho užívání měly vyhnout kojící ženy a lidé s nízkým krevním tlakem.

Řebříčkový nálev k vnějšímu užití

Řebříčkový nálev k vnějšímu užití připravíme stejným způsobem jako čaj. Studené a teplé řebříčkové obklady či lázně působí proti choroboplodným zárodkům, posilují a napínají mastnou a nečistou pleť, slouží k potlačení popraskaných žilek v obličeji.

Užití řebříčkového nálevu:

Řebříčkový nálev můžeme použít jako obličejová parní lázeň s přídavkem řebříčkových úborů působí proti choroboplodným zárodkům.

Obklady z řebříčků působí na mastnou a nečistou pleť a při kuperóze (začervenalé žilky).

Řebříček obecný – další recepty a informace

 

Předchozí příspěvek Další příspěvek