Levandulový čaj

Blog post

Levandulový čaj před jídlem povzbuzuje chuť jídlu, po jídle podporuje trávení a snižuje nadýmání. Pití čaje před spaním zklidňuje, uvolňuje a prospívá kvalitnějšímu spánku. Vhodný je proti průjmu, nadýmání i nervozitě.

Co budete potřebovat:

1 – 2 lžičky čajová lžička levandulových květů
1 šálek horké vody

Recept na čaj z levandule:

Spaříme 1 – 2 lžičky levandulových květů 250 ml horké vody. Přikryjeme a necháme 5 – 10 minut louhovat. Čaj lze připravit jak ze sušených, tak čerstvých květů. Pokud si nevíte rady, jak správně levanduli na čaj usušit, navštivte naši stránku o levanduli lékařské

Účinky levandulového čaje:

Levandulový čaj (1-2 šálky) je nejvhodnější pít zhruba hodinu před spaním. Celkově zklidní organismus, čímž pomůže k dobrému spánku.

Inhalace páry z levandulového odvaru nebo čaje pozitivně působí při nachlazení a hojí podrážděné nosní sliznice. Levandulový čaj lze také připravit s dvojnásobným množstvím květů a dvojnásobkem vody. Takto připravený čaj a jeho páru inhalujte v předklonu s hlavou zakrytou ručníkem.

V těhotenství se doporučuje levanduli (taktéž levandulový čaj) užívat pouze v malých dávkách. Obecně radíme těhotným levanduli nepoužívat vůbec a raději nasadit až po porodu. Nezapomeňte, že levandule snižuje schopnost koncentrace

Levandule lékařská – další recepty a informace

Předchozí příspěvek Další příspěvek